Alarmy do domů

Alarmy do domu - výběr a druhy

Šetřili jste si několik let na Váš vysněný dům, je tedy pochopitelné, že chcete mít jistotu jeho ochrany před zloději a vandaly, kteří se rádi vloupávají do domů. Moderní bytové alarmy představují pomocníka, který pomůže spolehlivě ochránit Váš majetek. Elektronické zabezpečení a kamerové systémy představují v současné době nejlepší ochranu před zloději a vandaly. Pro kvalitní zabezpečení domu i zabezpečení bytu se nejčastěji instaluje alarm a kamery. Při zabezpečení domu je vhodné uvažovat i o zabezpečení venkovních prostor.

Zabezpečovací systémy pro domy, byty jsou již i v bezdrátové (radiové) variantě. Při zabezpečení domu je mnohdy zabezpečovací zařízení vhodné instalovat pomocí kabelů. Alarmy a kamerové systémy potom nepotřebují měnit baterie, protože alarm i kamerový systém je napojen na elektrický rozvod v domě, bytu. Bezpečnostní systémy a zabezpečovací technika pro střežení venkovních prostor obsahují zabezpečovací zařízení a bezpečnostní čidla i detektory, které jsou vodotěsné a upravené tak, aby zbytečně nevyvolávaly falešné alarmy.

Zabezpečovací systémy současnosti

Alarmy se za poslední desetiletí staly běžnou součástí vybavení firem, ale i domácností. Jejich funkce nekončí u zjištění případného pachatele, vandala, ale umožňují také spínat topení pomocí SMS zprávy, informovat o záplavě v objektu nebo kontrolovat příchod i odchod dětí do školy.

Důvody, proč si nechat instalovat alarm do domu

 • Ochrana majetku a ochrana osob je v současné době velmi potřebná, vzhledem k rostoucí kriminalitě.
 • Pocit bezpečí a jistoty.

Co Vám zajistí spolehlivou ochranu domu

Pouze kvalitní zabezpečovací systémy a jejich odborná instalace vám zajistí spolehlivé zabezpečení vašeho majetku. Alarmy do domu dnes nahrazují klasické vyvolání poplachu pomocí sirény při napadení nemovitosti. Jedná se o signalizaci poplachu přes přenosové zařízení směrem k majiteli na mobilní telefon či na pult centrální ochrany některé z bezpečnostních agentur. V případě napadení vyjíždí na místo speciální zásahová jednotka hlídací agentury. Přenos na pult je pomocí telefonní linky, GSM sítě, rádiové linky atd.

Vybírejte kvalitní zabezpečovací systém

Někteří zákazníci žádají od firem, prodejců elektronické zabezpečení až poté, co byly vykradeni. Následně pak narychlo hledají "nějaký" elektronický zabezpečovací systém na trhu, který je ve většině případů nespolehlivý. To se bohužel projeví po krátkém čase, kdy zabezpečovací systém začne například falešně informovat uživatele o stavu systému planými poplachy.

Parametry, podle kterých vybírat alarm do domu

 • O jaký typ zabezpečovacího zařízení máte zájem - alarm do domu, alarm do bytu, zabezpečení chaty, chalupy, garáže aj.
 • Klasický drátový nebo bezdrátový zabezpečovací systém.
 • Zabezpečení celého objektu nebo pouze vybraných místností, pater.
 • Počet pohybových detektorů pro objekt - počítejte s tím, co místnost, to jedenpohybový detektor. Dosah detektoru je zhruba 13 m a úhel záběru 110°.
 • Počet vstupů do domu - počet využívaných vstupů je shodný poté s počtem klávesnicVašeho zabezpečovacího zařízení.
 • Způsob komunikace zabezpečovacího zařízení - siréna, přenesení poplachu na pult centralizované ochrany, poslání SMS zprávy na mobil, kombinace jednotlivýchkomunikací aj.
 • Možnost připojení alarmu na pult centralizované ochrany.

Druhy alarmu

 • Klasický drátový alarm - jedná se o zabezpečovací zařízení, kdy jsou navzájem propojeny kabely, kterými se přenáší napájecí napětí a veškeré informace. Klasické drátové alarmy jsou většinou levnější než bezdrátové alarmy, ovšem na druhou stranuse prodraží jejich instalace kabeláže a zapojení detektorů. Při klasickém alarmumůžete kombinovat komponenty několika výrobců v jedné instalaci. Výhodouklasického alarmu je to, že nemusíte myslet na včasnou výměnu baterií ve snímači.Na druhou stranu je však zapotřebí nechat si provádět preventivní prohlídky zabezpečovacího systému.
 • Bezdrátový alarm - tyto alarmy mezi sebou komunikují rádiově. Snímače jsou napájeny z baterií. Instalace bezdrátového alarmu je rychlá, čistá, levná. Výsledný vzhled interiéru není nijak narušen instalačními lištami. Bezdrátové alarmy mají také tu výhodu, že při Vašem přestěhování, si můžete vzít zabezpečovací systém jednoduše s sebou, do nového domu, bytu. Je však třeba počítat, pokud se rozhodnete pro bezdrátové alarmy, že musíte včas a pravidelně měnit baterie.

Výhody alarmu do domu

 • Zabezpečení domu proti zlodějům, vandalům.
 • Instalace alarmu v domě je rychlá.
 • Snadná obsluha alarmu.
 • Zabezpečená nemovitost alarmem většinou odradí zloděje a vandaly od nezvané návštěvy.
 • Systém Vám posílá pomocí SMS hlášení o stavu objektu v době Vaší nepřítomnosti.
 • Alarm lze napojit na pult centralizované ochrany.
 • Pojišťovny zohledňují i při vzniklé škodě fakt, zda jste měli nebo neměli nainstalován alarm.

Alarm & cena

V současné době již alarmy nejsou řešením pouze pro movité, jsou cenově dostupné skutečně každému. Cena se odvíjí od počtu čidel, a to, zda je použit klasický nebo bezdrátový alarm. Vhodná doba pro namontování alarmu do domu V případě, že jste ve fázi stavění, respektive dokončování domu, je ideálním začátkem montáže alarmu do domu v okamžiku montáže silnoproudu. Jednotlivé komponenty pro alarm do domu jsou tak propojeny kabelem pod omítkou. Alarm od domu má poplachové výstupy houkačku nebo napojení na pult centralizované ochrany, nebo kombinace obou. Alarm do domu dokáže také chránit, otevírat garážová i vjezdová vrata. V případě, že jste se nastěhovali do již hotového domu, nebo jste se rozhodli pro alarm domu, až po jeho stavbě, nevadí, použijte bezdrátový systém.