Kamery - na co klást důraz

Jak vybrat komponenty kamerového systému

     Při výběru komponentů kamerového systému je třeba dbát na celou řadu parametrů a zvolit je tak, aby Vám kamerový systém dobře a dlouho sloužil k plné spokojenosti. Pokud si nebudete jisti výběrem, doporučujeme kontaktovat naši technickou podporu, která Vám vždy ochotně poradí.

  • Nejdůležitějším aspektem kamerového systému je kvalita snímaného obrazu a jeho záznam ( druh optiky a snímací čip). Je možno vybírat z mnoha rozlišení a v zásadě platí – čím lepší obraz, tím vyšší cena zařízení. Optimální volbou je HDCVI kamera z rozlišením 2Mpx . Jistě, mnozí v tuto chvíli budou mít mnoho připomínek, nic méně toto je nejoptimálnější kompromis mezi pořizovací cenou a opravdu skvělou kvalitou obrazu i záznamu.

tabulka optiky

  • Je také nutné dbát na to, aby ke kamerám bylo připojeno i patřičné DVR nebo NVR (zařízení pro záznam z kamer), které umí provést záznam ve stejné kvalitě jako jej kamera pořizuje. Další možnosti jsou připojení na EZS, případně do internetové, nebo intranetové sítě. Počtem funkcí DVR mebo NVR pochopitelně stoupá i cena.

EL32back

  • Zanedbatelnou problematikou také není dostatečný prostor pro uložení záznamu z kamer. Velikost HDD se odvíjí od kvality obrazu, počtu kamer a způsobu ukládaní ( trvalý záznam, záznam jen na detekci pohybu) a doby uložení záznamu. S větším prostorem počítejte i do budoucna v případě rozšíření počtu kamer

DVR HDD port

  • A v neposlední řadě je tu napájení kamer. Toto musí být dostatečné jak pro provoz, tak i pro případné doplnění systému o další kamery. Bezpečné napájení kamer je přes tzv. napájecí distributor pro kamerové systémy

distributor